tribunj

Šibenik

Dalmatinské město Šibenik, které leží pouhých 15 km od Tribuje, okouzlí návštěvníky krásnou atmosférou úzkých uliček a schodišť nebo také architektonickým skvostem katedrálou sv. Jakuba, jež je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Výjimečná stavba, již v 15. a 16. století stavili 3 architekti více než 100 let je pouze z kamene, a to z mramoru a vápence.

Nad městem Šibenik z 11. století se nacházejí tři ze čtyř městských pevností, které patří do obranného systému hradeb, věží a pevnosti, které chránily město a okolí před Turky - pevnost sv. Michala (Sv. Mihovil) z  15. století, pevnost sv. Jana (Sv. Ivan) ze 17. století a pevnost Šubićevac ze 17.století. Ze všech pevností je krásný pohledu na město Čtvrtá pevnost, pevnost sv. Mikuláše (Sv. Nikoly), se nachází na ostrůvku v kanálu přímo u vstupu do Šibeniku.

Šibenik leží na řece Krka, která na svém toku tvoří krásné vodopády  jako nejznámější Skradinski buk. Část toku řeky Krky je národním parkem Krka, který každý rok navštívám mnoho turistů.