tribunj

Šibenik

Dalmátské město Šibenik, které leží pouhých 15 km od Tribunje, okouzlí návštěvníky krásnou atmosférou úzkých uliček a schodišť nebo také architektonickým skvostem katedrálou sv. Jakuba, jež je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Jedná se o jedinečnou stavbu, na níž se v 15. a 16. století vystřídali tři architekti v průběhu sta let. Katedrála je stavěna pouze z kamene, a to z mramoru a vápence, bez jakéhokoliv spojovacího materiálu.

Nad městem Šibenik se nacházejí tři ze čtyř městských pevností z 11. století, které patří do obranného systému hradeb, věží a pevností, které chránily město a okolí před nájezdy Turků - pevnost sv. Michala (Sv. Mihovil) z  15. století, pevnost sv. Jana (Sv. Ivan) ze 17. století a pevnost Šubićevac ze 17. století. Ze všech pevností je krásný pohled na město. Čtvrtá pevnost, pevnost sv. Mikuláše (Sv. Nikoly), se nachází na ostrůvku v průlivu přímo u vstupu do Šibeniku.

Šibenik leží na řece Krka, která na svém toku vytváří krásné vodopády, z nichž je nejznámnější Skradinský vodopád (Skradinski buk). Část toku řeky Krky je národním parkem Krka, který každoročně navštíví mnoho turistů.